Darmowa dostawa dla zamówień od 1000 zł
Blog

Czy warto zakupić żaluzje drewniane do kuchni?

nowoczesna jasna kuchnia, z biało-brązowymi meblami i białą żaluzją drewnianą

Żaluzje drewniane możemy montować w kuchni, jeżeli okno znajduje się w odpowiedniej odległości od kuchenki, tak by para z gotowania nie oddziaływała bezpośrednio na drewniane lamele. Jeżeli natomiast kuchenka jest blisko okna w dalszym ciągu możemy zamontować rolety drewniane, jednak powinny być wykonane z odpornego na wilgoć i parę wodną bambusa. Żaluzja drewniana w kuchni może być montowana bezpośrednio na skrzydło okienne możliwy jest wówczas montaż bezinwazyjny. Decydując się na szersze lamelki czyli żaluzje drewniane 50 mm w kuchni należy wymierzyć czy pakiet podwiniętej żaluzji nie będzie blokował możliwości rozwiernego otwierania okna oraz nie zablokują swobodnego otwierania szafek wiszących w kuchni przy oknie.

Żaluzja drewniana jako osłona okna ma swoją funkcjonalność. Po pierwsze jest to piękna dekoracja okna z naturalnego surowca, której szeroka gama kolorystyczna pozwala dopasować ją do wystroju kuchni. Żaluzje drewniane białe to klasyka bardzo często montowana w kuchni. Warto zamówić żaluzje drewniane do kuchni, gdyż stanowią dopełnienie wnętrza a pomieszczenie staje się funkcjonalne. Przez regulację kąta nachylenia lameli możemy kontrolować ilość światła wpadającego do kuchni lub zapewnić całkowite zaciemnienie pomieszczenia – kuchni. Żaluzje drewniane świetnie prezentują się na oknie dlatego jest to dobry wybór również do kuchni. 

Drewniane żaluzje w kuchni – co oferujemy?

Drewniane żaluzje online , które posiadamy w naszej ofercie to bogata kolorystyka lameli 25 mm i 50 mm oraz drabinki zarówno taśmowe jak i sznurkowe. Na specjalne zamówienie możemy zastąpić drabinkę sznurkową w żaluzjach o szerokości lamelek 25 mm na drabinkę taśmową. Takie żaluzje stanowią dekorację okna oraz funkcjonalne rozwiązanie, kiedy chcemy uchronić się przed spojrzeniami osób z zewnątrz. Czystość żaluzjom drewnianym zapewnimy przecierając lamele za pomocą ściereczki i nie musimy stosować żadnych detergentów. Wystarczy jedynie zetrzeć osadzający się na nich kurz.  Idealnie sprawdzi się również miotełka do kurzu. Rolety drewniane to dobry wybór do kuchni ponieważ naturalne drewno pozwala chronić nam pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem. W instalacji żaluzji drewnianych zakupionych w naszym sklepie pomoże dołączona instrukcja. Oferujemy żaluzje drewniane do kuchni wykonane z drewna lipowego oraz żaluzje bambusowe do kuchni. 

Jak wybrać odpowiednie drewniane żaluzje do kuchni?

Wybierając żaluzje drewniane do kuchni należy oszacować jak bardzo żaluzje będą narażone na wilgotność w naszym pomieszczeniu. Do produkcji żaluzji drewnianych używamy najwyższej jakości drewna lipowego. Jeżeli jednak  mamy wątpliwości czy para wodna nie spowoduje wypaczania się żaluzji to bezpiecznym rozwiązaniem będzie zastosowanie żaluzji bambusowych. Naturalne środowisko bambusa jest wilgotnym środowiskiem przez co bezpieczne jest montowanie tego rodzaju żaluzji w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności. Egzotyczny charakter żaluzji bambusowych idealnie wpisze się w wystrój, ponieważ dostępne na naszej stronie www.lame-love.pl żaluzje bambusowe wybarwione są w wielu kolorach zarówno gładkich jak i w naturalnym usłojeniu w kilku odcieniach naturalnego drewna.  

Żaluzja drewniana w kuchni – dlaczego warto?

Żaluzje drewniane produkowane są z różnych gatunków drewna, natomiast te dostępne w naszej ofercie to wysokogatunkowe drewno lipowe, które charakteryzuje się odpowiednią twardością i wytrzymałością. Warto jest zakupić żaluzję drewnianą do kuchni, ponieważ ta klasyczna dekoracja okna jest również praktyczną osłoną okienną. Rolety drewniane świetnie dopełniają wystrój pomieszczeń w tym kuchni. Statystycznie żaluzje drewniane i żaluzje bambusowe są w czołówce wybieranych osłon okiennych na okna kuchenne. W obecnych czasach bardzo często salon połączony jest z kuchnią. Dzięki roletom drewnianym możemy utworzyć spójną całość montując te same żaluzje w tych dwóch pomieszczeniach. Żaluzje drewniane możemy zawiesić nawet na bardzo dużych przeszkleniach, dzięki czemu możemy ubrać nimi okna balkonowe, drzwi tarasowe jak i te mniejsze okna ścienne. Wysoka jakość drewna wykorzystywanego do produkcji naszych żaluzji daje pewność, że produkt ten będzie służył nam latami i zachwycały będą swoim wyglądem. 

Żaluzje drewniane do kuchni – aranżacje LameLove

Najczęściej zamawiane ze strony www.lame-love.pl są żaluzje drewniane białe do kuchni. Na drugim miejscu co do ilości zamówień był zdecydowanie bambus o wybarwieniu w kolorze Light Oak. Jest to bardzo lubiane wybarwienie lamelek, ponieważ wpisują się w większość wnętrz. Biała klasyka natomiast dodaje lekkości pomieszczeniom. Należy pamiętać, że poza żaluzjami naturalnymi z drewna można zastosować alternatywę z żaluzji aluminiowych, które wróciły i stały się chętnie wybieranymi żaluzjami. Żaluzje aluminiowe mogą imitować żaluzje drewniane, jednak hitem sprzedażowym zdecydowanie są żaluzje aluminiowe z perforacją. Modne w ostatnich czasach  białe meble kuchenne współgrają z białymi drewnianymi żaluzjami. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji z wykorzystaniem żaluzji od LameLove. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0